DUYURULAR

21.DÖNEM POMEM OLARAK PLANLAMASI YAPILAN ADAY ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE
  01 Mart 2018

BİLECİK POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE 21. DÖNEM POMEM OLARAK PLANLAMASI YAPILAN ADAY ÖĞRENCİLERİN DİKKAT EDECEĞİ HUSUSLAR

Geçici kayıtlar 04 MART 2018 tarihinde aynı gün mesai bitimi saat:17.00’a kadar yapılacaktır. Geçici kayıt bizzat adayın kendisi tarafından yapılacak olup belirtilen tarih ve saate kadar kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır. Geçici kayıt için 03 MART 2018 günü gelen adaylar mağdur edilmeyerek müdürlüğümüzde kalması sağlanacaktır.  (Müdürlüğümüze giriş yaptıktan sonra ismi kaydedilen öğrenci adaylarımızın nizamiyeden çıkışları mümkün olmayacaktır.)

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

***TÜM BELGELERİN ASILLARI GETİRİLECEKTİR***

1-  Mezun Olduğu Üniversiteye Ait Diplomanın veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya Onaylı Örneği; diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi. (Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite/enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini getireceklerdir.) (yüksek lisans, doktora vs. diploması olanlar da belgelerinin asıllarını getireceklerdir.)

 

Geçici kayıt esnasında istenilen belgelerin asıllarını getiremeyen adaylar noter tasdikli örneklerini verebilirler. Ancak eğitim öğretimin başlama tarihinde bu belgelerin asıllarını ibraz etmek zorundadırlar.

 

2-  Ortaokul ve Lisede Hazırlık Sınıfını Okuyanlar (2008 dahil ve önceki yıllar için geçerli),  Liseyi 4 YılOkuyanlar (Teknik Lise, Öğretmen Lisesi) Diplomasında 4 Yıl, 1+3 Yıl, 3+1 Yıl, Hazırlık+ 3 Yıl İbaresi Olanlar Varsa Diploma Aslını Veya Onaylı Örneğini, Yoksa Mezun Olduğu Okuldan Alınacak İmzalı Ve Mühürlü Ayrı Bir Belge Getireceklerdir. (Liseyi ( 2009 ve sonrasında bitiren adayların diploma veya hazırlık belgesi getirmelerine gerek yoktur yani 2. Maddede yazan yazı hazırlık okuyanlar için geçerli.)

 

3- Askerlik hizmetini yapmış adaylardan “Terhis Belgesi”, 1111 Sayılı Askerlik Kanununun 10’ uncu maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise “Askerlik Durum Belgesinin (Tecil, Terhis, Hizmet Durumu, Muaf) asılları getirilecektir. (Askerlik yapmayan adaylar için Askerlik durum belgesi getireceklerdir. Ayrıca varsa  askerlik sırasında ya da sivil hayatta geçirilen ameliyata ilişkin raporlar veya hava değişim raporları ve askerlikten muaf veya askerliğe elverişli olmayanların durum gösterir belgesi getirilmesi gerekmektedir.)

 

***Asılları ile birlikte Diploma Fotokopisi (2 Adet),

***Asılları ile birlikte Terhis Belgesi Fotokopisi (2 Adet),

***Asılları ile birlikte Tecil Belgesi(Askerlik Durum Belgesi) Fotokopisi (2 Adet)

 

4- Tezli-Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora yapan öğrencilerin diplomaların asılları veya bitirme belgelerinin asılları ve iki adet fotokopisi,

 

5-  Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ( 5 adet)

 

6-  İkametgâh İlmühaberi. ( 2 adet Nüfus Müdürlüğünden alınacaktır.)

 

7-  Adliyeden Temin Edilen Adli Sicil Belgesi ( 2 Adet)

 

 

8-  Evli Olanlar Evlilik Cüzdanları İle Evlilik Cüzdanının İlk 4 Sayfasının Fotokopisini Getireceklerdir.

 

9- Kan Grubu Kartı (Ehliyet veya Nüfus Cüzdanında yazıyorsa fotokopileri yeterli olacaktır) (1 adet)

 

10- Vesikalık Fotoğraf – 18 adet (BİYOMETRİK FOTOĞRAF OLMAYACAK Son 6 ay içinde çekilmiş olacak, sakal ve bıyık olmayacak.)

 

11- Ehliyet Fotokopisi (Ehliyeti olanlar için)

 

12- İsim Değişikliği Ve Yaş Tahsisi Olanlar Bunlarla İlgili Mahkeme Kararlarının Aslını veya onaylı örneğini Yanlarında Getireceklerdir.

13- Müracaattan sonra Nüfus Kâğıdını yenileyenler, yeni Nüfus Kâğıdının fotokopisini getireceklerdir

14- Herhangi Bir Siyasi Partiye Üye Olmadığınıza Dair Yazılı Beyan Dilekçe Yazınız.

NOT: Gelen Tüm Adaylar Bir Adet Mektup Zarfı Yanlarında Getirecektir.

 

NOT: EVLİ OLAN ADAYLARIN EŞİNİN GÜVENLİK TAHKİKATI YAPILMASI İÇİN AŞAĞIDAKİ BELGELERİ HAZIRLAYACAKLARDIR.

1-      Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 adet)

 

2-  Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (1 adet) (Açıklamalı ve Tüm aile bireylerinin isimleri de bulunacak. Açıklama kısmı: adres bilgileri, isim değişikliği yaş tahsisi vs. olacak şekilde)

 

3-  İkametgâh İlmühaberi (1 adet)

 

4-  Adliyeden Temin Edilen Adli Sicil Belgesi (1 Adet)

 

5-  Fotoğraf (1 Adet)

 

ÖNEMLİ

 

KAYIT HAKKI KAZANAN TÜM ÖĞRENCİLERİN GELİRKEN GETİRMELERİ GEREKEN ŞAHSİ EŞYALAR

1- Terlik, Pijama Takımı, Eşofman Takımı, Havlu, Tıraş Takımı, Spor Ayakkabısı.
 

*** Dizüstü Bilgisayar, Tablet, Ipad, Her Türlü Kamera, Fotoğraf Makinesi, Ses Ve Görüntü Kaydı Yapan Cihazlar,  Akıllı Diye Tabir Edilen Cep Telefonlarının Getirilmesi Ve Kullanılması Yasaktır.

 

TÜM ADAYLAR OKULUMUZUN WEB SİTESİNİ ZAMAN ZAMAN TAKİP EDECEKLERDİR. DUYURULARDA GÜNCELLEME YAPILABİLİR…​

Haber Paylaş