HABERLER

26.DÖNEM POMEM OLARAK PLANLAMASI YAPILAN ADAY ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE
  01 Ekim 2020

BİLECİK POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜNE 26. DÖNEM POMEM OLARAK PLANLAMASI YAPILAN ADAY ÖĞRENCİLERİN DİKKAT EDECEĞİ HUSUSLAR

 

Geçici kayıtlar 06 Ekim 2020 tarihinde aynı gün Sabah saat:08.00’da başlayıp mesai bitimi saat: 17.00’a kadar yapılacaktır. Geçici kayıt bizzat adayın kendisi tarafından yapılacak olup belirtilen tarih ve saate kadar kayıtlarını yaptırmayan adaylar haklarını kaybedecek ve yerlerine yedek aday planlaması yapılacaktır. (Müdürlüğümüze giriş yaptıktan sonra kaydı yapılan öğrenci adaylarımızın nizamiyeden çıkışları mümkün olmayacaktır.)

 

           Noter onaylı yüklenme senedi (yüklenme senedini getirmeyen adayların kayıtları alınmayacaktır.)

Geçici kayıtta görevli memura nüfus cüzdanı veya yerine geçer belge ibrazı zorunludur. Nüfus cüzdanını veya nüfus cüzdanı yerine geçer belgeyi getirmeyen adayların kayıtları alınmayacaktır.)

 

Sigortalı olarak çalışan adayların Müdürlüğümüze gelmeden önce çalıştıkları işyeri/ kurumdan SGK ÇIKIŞLARINI yaptırması gerekmektedir.

 

COVİD-19 SALGINI NEDENİYLE POZİTİF VE/VEYA KARANTİNADA BULUNANLAR

 

Covid-19 salgını nedeniyle 06 Ekim 2020 tarihinde karantinada olan adayların resmi kurum tarafından karantina başlangıç ve/veya sona ereceği tarihi gösterir belgenin dilekçe ile müdürlüğümüze ait 0228 212 03 97 numaralı faksa bildirilmesi, karantina süresi bitiminde kayıt işlemleri için müdürlüğümüze gelmeleri gerekmektedir.(Kayda gelirken dilekçe ve karantina başlangıç-bitiş belgelerinin asılları getirilecektir.)

 

KAYIT İÇİN GEREKLİ BELGELER

 

1- Mezun Olduğu Üniversiteye Ait Diplomanın veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya Onaylı Örneği; diplomasını kaybedenler için öğrenim durum belgesi. (Yüksek lisans eğitimine devam etmesi nedeniyle üniversite diploması yanında bulunmayan adaylar, diplomalarının aslı yerine yüksek lisans yaptığı üniversite/enstitü/yüksekokul tarafından onaylanan diploma örneği ile birlikte yüksek lisans eğitimine devam ettiğini gösterir onaylı belgelerini getireceklerdir.) (yüksek lisans, doktora vs. diploması olanlar da belgelerinin asıllarını getireceklerdir.)

Geçici kayıt esnasında istenilen belgelerin asıllarını getiremeyen adaylar noter tasdikli örneklerini verebilirler. Ancak eğitim öğretimin başlama tarihinde bu belgelerin asıllarını ibraz etmek zorundadırlar.

 

2- Askerlik hizmetini yapmış adaylardan “Terhis Belgesi”, 1111 Sayılı Askerlik Kanununun 10’ uncu maddesine göre askerlik hizmetini yapmış sayılanlardan ise “Askerlik Durum Belgesinin (Tecil, Terhis, Hizmet Durumu, Muaf) asılları getirilecektir. (Askerlik yapmayan adaylar için Askerlik durum belgesi getireceklerdir. Ayrıca varsa askerlik sırasında ya da sivil hayatta geçirilen ameliyata ilişkin raporlar veya hava değişim raporları ve askerlikten muaf veya askerliğe elverişli olmayanların durum gösterir belgesi getirilmesi gerekmektedir.)

(ASKERLİK TECİL BELGESİ E-DEVLETTEN ALINABİLİR.ASKERLİK TERHİS BELGESİ ISLAK İMZALI VE MÜHÜRLÜ OLACAKTIR)

 

***Asılları ile birlikte Diploma Fotokopisi (Arkalı-Önlü) (2 Adet),

***Asılları ile birlikte Terhis Belgesi Fotokopisi (2 Adet),

***Tecil Belgesi(Askerlik Durum Belgesi Aslı) (1 Adet)

 

3- Tezli-Tezsiz Yüksek Lisans ve Doktora yapan öğrencilerin diplomaların asılları veya bitirme belgelerinin asılları ve iki adet fotokopisi,

 

4- Nüfus Cüzdanı Fotokopisi ( 1 Adet)

5- İkametgâh İlmühaberi. 1 Adet (E-DEVLET’TEN ALINABİLİR)

6- Adli Sicil Belgesi 1 Adet (E-DEVLET’TEN ALINABİLİR)

7- Evli Olanlar Evlilik Cüzdanlarının Aslı İle birlikte Evlilik Cüzdanının İlk 4 Sayfasının 2 adet Fotokopisini Getireceklerdir.

 

8- Kan Grubu Kartı (Ehliyet veya Nüfus Cüzdanında yazıyorsa fotokopileri yeterli olacaktır) (1 adet)

 

9- Vesikalık Fotoğraf – 6 adet (BİYOMETRİK FOTOĞRAF OLMAYACAK Son 6 ay içinde çekilmiş olacak, sakal ve bıyık olmayacak, fotoğrafların arkasına tükenmez kalem ile T.C.Kimlik No ile isim soy isim yazılmış olacaktır.)

NOT: Gelen Tüm Adaylar Bir Adet Mektup Zarfı Yanlarında Getireceklerdir.(Vesikalık fotoğraf koymak için)

 

10- Ehliyet ile birlikte Fotokopisi  1 Adet (Ehliyeti olanlar için)

 

11- Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (E-DEVLET’TEN ALINABİLİR)

 

12- İsim Değişikliği Ve Yaş Tahsisi Olanlar Bunlarla İlgili Mahkeme Kararlarının Aslını veya onaylı örneğini Yanlarında Getireceklerdir.

 

13- Müracaattan sonra Nüfus Kâğıdını yenileyenler, yeni Nüfus Kâğıdının fotokopisini getireceklerdir.

 

14- Hakkında sonuçlanmış veya devam eden davası bulunanlar ilgili mahkemeden evraklarının onaylı suretini getireceklerdir.

 

15-Son (12 ) ay içerisinde kullandığı ilaçların listesi eczaneden alınan çıktısı getirilecektir. (Hiç bir ilaç kullanmasa dahi kullanmadığını belirtmek için liste çıktısı boş olarak eczaneden alınacaktır.(sağlık raporu aldırılırken istenmektedir.))

 

16- EK-2 de bulunan 26.Dönem Öğrenci Bilgi Formu indirilerek arkalı önlü tek yaprak olacak şekilde çıkartılarak, bilgiler el yazısı ile mavi tükenmez kalem kullanılarak eksiksiz bir şekilde doldurulacak ve tarih kısmına 06.10.2020 yazılarak imzalanmış bir şekilde ön kayıt günü getirilecektir. (EK-2 SAYFANIN ALTINDA MEVCUTTUR.)

 

***EVLİ OLAN ADAYLARIN EŞLERİNİN GÜVENLİK TAHKİKATI YAPILMASI İÇİN HAZIRLAYACAKLARI BELGELER***

 

1- Eşinin Nüfus Cüzdanı Fotokopisi (1 adet) 

2- Eşi adına alınan Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği (1 adet) (E-DEVLET’TEN ALINABİLİR) (Açıklamalı ve Tüm aile bireylerinin isimleri de bulunacak. Açıklama kısmı: adres bilgileri, isim değişikliği yaş tahsisi vs. olacak şekilde)

 

3- Eşi Adına çıkartılan İkametgâh İlmühaberi (1 adet) (E-DEVLET’TEN ALINABİLİR)

 

4- Eşi adına Adliyeden Temin Edilen Adli Sicil Belgesi (1 Adet) (E-DEVLET’TEN ALINABİLİR)

 

5- Eşinin Vesikalık Fotoğrafı (1 Adet)

ÖNEMLİ !!!

 KAYIT HAKKI KAZANAN TÜM ÖĞRENCİLERİN GELİRKEN GETİRMELERİ GEREKEN ŞAHSİ  EŞYALAR

 

*Terlik, Pijama Takımı, Eşofman Takımı, Havlu, Tıraş Takımı, Spor Ayakkabısı.

 

KAYIT HAKKI KAZANAN TÜM ÖĞRENCİLERİN GELİRKEN GETİRMEMELERİ GEREKEN ŞAHSİ EŞYALAR

*** Dizüstü Bilgisayar, Tablet, Ipad, Her Türlü Kamera, Fotoğraf Makinesi, Ses Ve Görüntü Kaydı Yapan Cihazlar, Akıllı Diye Tabir Edilen Cep Telefonlarının Getirilmesi ve Kullanılması Yasaktır.

 

 

TÜM ADAYLAR OKULUMUZUN WEB SİTESİNİ ZAMAN ZAMAN TAKİP EDECEKLERDİR. DUYURULARDA GÜNCELLEME YAPILABİLMEKTEDİR…​​

 

26.DÖNEM ÖĞRENCİ BİLGİ FORMU İÇİN TIKLAYINIZ.

Haber Paylaş